Összesen 4000 fogvatartott bevonásával valósul meg a „Társadalmi kohéziót erősítő komplex bűnmegelőzési és reintegrációs program”. Már több, mint 835 ügyfél készül a projekt segítségével a szabadulásra. Az 5,658 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás biztosítja az ország valamennyi börtönében piacképes szakmák oktatását, a munkavégzéshez szükséges kompetenciák és készségek fejlesztését, foglalkozási rehabilitációs és munkaszocializációs szolgáltatások nyújtását, jóvátételi programok szervezését, a társadalomba való visszailleszkedés elősegítését. A projekt az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program Plusz keretében valósul meg.
„Pedagógus életpálya modell – hátrányos helyzetű tanulókkal foglalkozó pedagógusokat érintően - EFOP_PLUSZ-2.2.1-24-2024-00001
Pedagógus életpályamodell - EFOP PLUSZ-2.1.1-24-2024-00001
Megnyíltak a belügyi szakterületen 2021-2027 között elérhető uniós források - mondta Tóth Judit, a Belügyminisztérium (BM) európai uniós fejlesztések koordinációjáért felelős helyettes államtitkára a témáról tartott budapesti nyitókonferencián.
A Svájci Alap keretében a végrehajtásról szóló keretmegállapodás alapján Magyarország részére 87,6 millió svájci frank (36 milliárd forint) áll rendelkezésre a gazdasági és társadalmi egyenlőtlenségek csökkentésére, továbbá a bilaterális kapcsolatok erősítésére.
UKRAJNÁBÓL MENEKÜLŐK MEGSEGÍTÉSE – OKTATÁSI INTEGRÁCIÓ TÁMOGATÁSA – EFOP-7.3.1-23-2023-00001
A fegyintézetekben büntetésüket töltő emberek szabadulás utáni társadalmi visszailleszkedését szolgálja az a program, amelynek zárórendezvényét 2023. október 16-án tartották Budapesten.
Sikeresen zárult a Széchenyi 2020 program keretében megvalósult projekt, amelynek eredményeként egyre több helyszínen elérhetőek a mesterséges intelligencia alapú önkiszolgáló ügyintézési pontok. A mini ügyfélszolgálatoknak is tekinthető MIA Pontokon (Mesterséges Intelligencia Asszisztens) elhelyezett érintőképernyős eszközökön önállóan, sorban állás nélkül intézhetjük ügyeinket. A fejlesztés 2,600 milliárd forint összegű, vissza nem térítendő, európai uniós támogatásból valósult meg.
UKRAJNÁBÓL MENEKÜLŐK MEGSEGÍTÉSE – OKTATÁSI INTEGRÁCIÓ TÁMOGATÁSA – EFOP-7.3.1-23-2023-00001
Lezárult a vízügyek hatósági eljárásának hatékonyságát javító, Vízhasználat Információs, Ellenőrzési és Integrált hatósági feladatokat ellátó Keretrendszer (VIZEK) kialakítása elnevezésű projekt. A VIZEK projekt, illetve a hatálybalépéséhez szükséges jogszabályváltozás lehetővé tette, hogy Magyarországon egységessé válhasson a vízminőség-szabályozás rendszere.